MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Право на звернення до Європейського суду захищено! Україні вкотре не вдалося позбавити заявників можливості підготувати скаргу

22.07.2016   
Ганна Овдієнко
  Цього разу Європейський суд з прав людини розглянув справу щодо порушення, яке вже давно перетворилося на систематичне. В Україні досі не існує дієвого механізму для отримання копій документів у кримінальному провадженні для засуджених. Вони змушені даремно направляти численні запити, адже не мають змоги ні самостійно зробити копі процесуальних документів, ні отримати їх шляхом поштового зв’язку. Часто їх запити залишають без відповіді або надають короткі однотипні відмови.

21 липня 2016 року Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі “Гербей та інші проти України” щодо скарг одразу чотирьох заявників. Двох з них представляли юристи Харківської правозахисної групи — Наталія Охотнікова та Яна Заїкіна, які вже не в перший раз успішно доводять порушення норм Європейської конвенції українською державою.

Цього разу Європейський суд з прав людини розглянув справу щодо порушення, яке вже давно перетворилося на систематичне. Усі заявники були позбавлені можливості якісно та повно підготувати скарги до Європейського суду з прав людини через те, що органи державної влади відмовили у наданні копій процесуальних документів. В Україні досі не існує дієвого механізму для отримання копій у кримінальному провадженні для засуджених. Вони змушені даремно направляти численні запити, адже не мають змоги ні самостійно зробити копі процесуальних документів, ні отримати їх шляхом поштового зв’язку. Часто їх запити залишають без відповіді або надають короткі однотипні відмови. Формальна процедура щоразу позбавляє людей права на індивідуальну заяву до Європейського суду з прав людини, яке гарантоване Європейською конвенцією.

Ратифікувавши цей міжнародний договір, Україна взяла на себе ряд обов’язків, але вже протягом десятків років “сумлінно” порушує його норми. Тільки завдяки систематичним зверненням юристів до Європейського суду з прав людини з аналогічними скаргами, державна влада починає “помічати” раніше “непомітні” порушення. Можливо, одного дня Україна врешті змінить чинне законодавство і виправить й цю помилку…

А поки що святкуємо перемогу наших юристів!

 Поділитися